ابزارها

پیام رسان نجوا علاوه بر قابلیت های موجود در پیام رسان های دیگر, قابلیتی تحت عنوان « ابزارها » را در اختیار سازمان ها قرار می دهد . از جمله مزیت های «ابزارها» می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مزیت های ابزارها

هر سازمانی ابزارهای مورد نیاز خود را دارد

در پیام رسان سازمانی نجوا ابزارها می‌توانند متناسب با نیاز ها و سیاست های هر سازمان طراحی و فعال شوند و با مجموعه ابزارهای سازمان دیگر تفاوت داشته باشند. برای مثال در پیام رسان نجوا ابزاری به نام « ایجاد گروه عمومی و خصوصی » وجود دارد که با استفاده از این ابزار می‌توان گروه یا کانال ایجاد نمود.‌ خال فرض کنید یک مشتری متناسب با نیازش بخواهد در صورت ایجاد یک گروه عمومی تمامی اعضای هیات مدیره شرکت به صورت خودکار عضو آن گروه شوند. این تقاضا در پیام رسانهای موجود یک تقاضای نشدنی است اما در پیام رسان نجوا به سادگی قابلیت پیاده سازی دارد.

هر سازمانی می تواند برای استفاده از ابزارها سطوح دسترسی خود را داشته باشد.

پیام رسان نجوا این مزیت را دارد که به مدیران سیستم هر سازمان این امکان را می‌دهد که دسترسی کاربران به ابزارها را مدیریت کنند. یعنی چه کاربران یا گروه های هایی امکان دسترسی به چه ابزارهایی را خواهند داشت. به عنوان مثال بعضی از سازمان ها ترجیح می‌دهند که عکس پروفایل کاربران همان عکس پرسنلی ای باشد که در پایگاه داده سازمان وجود دارد و تمایلی ندارند که کاربران سازمان، خود عکس پروفایل شان را تغییر دهند، بنابراین پیام رسان نجوا این امکان را می‌دهد که مجوز اجرای ابزار « تغییر عکس کاربری » فقط در اختیار کاربران مدیر باشد. ( در پیام رسان های دیگر همه کاربران می‌توانند از ابزار « تغییر عکس کاربری » برای تغییر عکس پروفایل استفاده کنند و این سرویس قابلیت تنظیم مجوز ندارد) .

ابزار ها قابل توسعه هستند و سازمان ها می‌توانند متناسب با نیاز خود ابزارهای مورد نظر را برنامه نویسی کنند.

هر سازمان می‌تواند به غیر از ابزارهای متنوع موجود در سامانه ، مجموعه ابزار اختصاصی خود را تولید نموده و با نصب آنها بر روی سرور سازمان و تعیین مجوزهای مورد نظر ، آنها را در اختیار کاربران خود قرار دهد. علاوه بر آنکه ساخت ابزار سفارشی توسط تیم پشتیبانی پیام رسان نجوا نیز امکان پذیر است ، توسط برنامه نویسان خود سازمان هم به راحتی قابل پیاده سازی و اجراست.

سوالات مهم در ارتباط با ابزارها

از کجا و چگونه ابزارهای جدید را دریافت کنیم؟
با استفاده از ابزار «مدیریت بسته ها» می توان به ابزارهای موجود در سرور نجوا دسترسی پیدا کرد.
ابزار مدیریت بسته ها
چگونه ابزارها را نصب کنیم؟
با استفاده از ابزار «مدیریت بسته ها» می توان به تمام ابزارهای موجود در سرور نجوا دسترسی پیدا کرد. برای نصب هر مجموعه ابزار، باید ابتدا اببزار «مدیریت بسته ها» را اجرا کرده و سپس کلید «نصب» را فشار دهید. یکی از مزیت های نجوا این است که فرایند نصب یک ابزار بسیار آسان و سریع است.
ابزار مدیریت بسته ها
چگونه یک ابزار نصب شده را حذف کنیم؟
ابزار «مدیریت بسته ها» را اجرا کنید و پس از انتخاب یک ابزار، دکمه «حذف نصب» را فشار دهید. فرایند حذف و نصب ابزارها در نجوا بسیار سریع و آسان است.
ابزار مدیریت بسته ها
چگونه ابزارها را بروزرسانی کنیم؟
در پیام رسان نجوا، برای بروزرسانی ابزارها لازم به انجام هیچ کاری نیست. ابزارها به طور اتوماتیک بروزرسانی می شوند.
چگونه مجوز اجرای یک ابزار را به یک کاربر خاص بدهیم؟
با استفاده از ابزار «مدیریت مجوز ابزارها» می توان مجوز اجرای یک ابزار را اعطا و یا لغو کرد.
برای توضیحات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

ابزارهای مدیریتی

با استفاده از این ابزارها می توان مجوز های اجرای ابزارهای موجود در سازمان را مدیریت کرد.
مدیریت کاربران
این مجموعه ابزار، مدیریت کاربران موجود در نجوا را بر عهده دارد. امکاناتی که این مجموعه ابزار ارائه می دهد به شرح زیر است:
 • ایجاد کاربر
  مدیر سیستم با استفاده از این ابزار می تواند یک کاربر جدید ایجاد کند.
 • تغییر کلمه عبور
  با استفاده از این ابزار می توان کلمه عبور یک کاربر را تغییر داد.
 • فعال/غیر فعال
  کابران می توانند فعال یا غیر فعال باشند، البته هر کابر در هنگام ایجاد دارای وضعیت فعال است.
  کاربر فعال: کاربری است که امکان ورود به نجوا را دارد و می تواند پیام، ارسال و دریافت کند.
  کاربر غیر فعال: کاربری است که امکان ورود fه نجوا را ندارد. مدیر سیستم در صورت تمایل می تواند کاربر غیر فعال را به فعال تغییر دهد.
 • ویرایش اطلاعات
  با استفاده از این ابزار، مدیر می تواند اطلاعات کاربران، مثل نام کاربری، نام و ... را تغییر دهد.
 • تنظیمات ارسال پیام
  تنظیمات پیام شامل اندازه، تعداد و نوع پیام است. با استفاده از ابزار «تنظیمات ارسال پیام» می توان نحوه ی ارسال پیام کاربر را مدیریت کند.
  • اندازه پیام
   با استفاده از این گزینه، مدیر سیستم می تواند مشخص کند که کاربران& پیام هاdی با چه حداکثر سایزی ارسال کنند. بطور مثال با اعمال این گزینه می توان مشخص کرد که کاربران و یا کاربر خاصی فقط امکان ارسال پیام هایی با حداکثر اندازه سه مگابایت را داشته باشد.
  • نوع پیام
   در پیام رسان نجوا، پیام هایی از انواع متنی، صوتی، عکس، فیلم و مستندات را داریم. مدیر سیستم با استفاده از ابزار «تنظیمات ارسال پیام» می تواند نوع پیام هایی که کاربران ارسال می کنند را مدیریت کند. بطور مثال می توان مشخص کرد که کاربران و یا کاربر خاصی فقط امکان ارسال پیام های متنی و عکس را داشته باشند.
  • تعداد پیام
   با استفاده از ابزار «تنظیمات ارسال پیام» می توان تعداد پیام هایی که یک کاربر ارسال می کند را مدیریت کرد. بطور مثال می توان مشخص کرد که کاربران یا کاربر خاصی در بازه زمانی یک هفته حداکثر ۲۰۰ پیام ارسال کنند.
 • اعطا مجوز ابزارها
  با استفاده از این ابزار می توان به کاربر، مجوز اجرای یک ابزار را اعطا کرد.
 • لغو مجوز ابزارها
  این ابزار، امکان لغو مجوز ابزارهای منتصب به یک کاربر را فراهم می کند.
 • اعطا مجوز
  پیام رسان نجوا مدیریت کامل و جامعی را برای ارسال و دریافت پیام توسط کاربران فراهم کرده است. انواع مجوزهایی که می توان به کاربر اعطا کرد را در زیر توضیح می دهیم.
  • ارتباط مستقیم کاربری
   با استفاده از این مجوز، امکان ارسال پیام از یک کاربر به کاربر دیگری را فراهم می شود. برا ی اینکه هر دو کاربر بتوانند به هم پیام ارسال کنند، باید این نوع مجوز به هر دو کاربر اعطا شود.
  • مسدود کردن کاربر
   این مجوز باعث می شود که یک کاربر از سمت کاربر دیگری مسدود(block) شود. در صورت مسدود کردن یک کاربر، پیام هایش دریافت نمی شود و امکان ارسال پیام به او نیز وجود نخواهد داشت.
  • ارسال پیام به گروه
   این نوع مجوز امکان ارسال پیام از کاربر به یک گروه را فراهم می کند.
  • دریافت پیام از گروه
   اگر کاربری نسبت به گروه ای دارای مجوز «دریافت پیام از گروه» باشد به این معناست که کاربر تمامی پیا های ارسال شده به گروه را دریافت می کند.
  • مسدود کردن گروه
   با استفاده از این نوع مجوز می توان یک گروه را مسدود(block) کرد. در صورت مسدود کردن یک گروه، کاربر نمی تواند پیامی به گروه ارسال کند و یا پیامی از آن دریافت کند.
  • عضویت در گروه
   با اعطا این مجوز یک کاربر، عضو یک گروه می شود.
   نکته: با عضو شدن یک کاربر در یک گروه، کاربر مجوز ارسال و دریافت پیام به آن گروه نخواهد داشت. برای اینکه کاربر بتواند پیام دریافت و ارسال کند باید مجوز های «ارسال پیام به گروه» و «دریافت پیام از گروه» را داشته باشد.
  • ارتباط مستقیم کاربری کاربر با اعضا گروه x
   با اعطا این مجوز به یک کاربر، ارتباط مستقیم کاربری بین کاربر و تک تک اعضا گروه ایجاد می شود، بنابراین کاربر می تواند به هر کدام از اعضا گروه پیام ارسال کند.
  • ارتباط مستقیم کاربری اعضا گروه x با کاربر
   با استفاده از این مجوز ارتباط مستقیم کاربری بین اعضا گروه x و یک کاربر خاص ایجاد می شود، بنابراین هر کدام از اعضا گروه x می توانند به کاربر پیام ارسال کنند.

  ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که مجوز «عضویت گروهی» با توجه به اینکه باعث نمی شود که کاربر مجوز ارسال و دریافت پیام به گروه را داشته باشد پس مجوز «عضویت گروهی» چه کاربردی دارد؟
  مجوزهای « ارتباط مستقیم کاربری کاربر با اعضا گروه x » و « ارتباط مستقیم کاربری اعضا گروه x با کاربر » برای سرعت بخشیدن به فرایند اعطای مجوز هستند. با استفاده از این مجوزها یکباره برای اعضای یک گروه، مجوز اعطا می شود. برای استفاده از این مجوزها ابتدا باید کاربر عضو گروه شود، بنابراین مجوز عضویت به مدیران سیستم کمک می کند تا از اعطای مجوزهای گروهی و سریعتر استفاده کنند.
 • لغو مجوز
  مجوزهای ارسال و دریافت پیام مربوط به کاربر را می توان با استفاده از این ابزار لغو کرد.
مدیریت کاربران
مدیریت گروه ها
این مجموعه ابزار، مدیریت گروه های ایجاد شده در نجوا را بر عهده دارد. امکاناتی که این مجموعه ابزار ارائه می دهد به شرح زیر است:
 • فعال/غیرفعال
  با استفاده از این ابزار می توان وضعیت گروه را تغییر داد. هر گروه دارای دو وضعیت «فعال» و «غیر فعال» است. گروه در هنگام ایجاد، دارای وضعیت فعال است.
  گروه فعال: امکان ارسال پیام به گروه و دریافت پیام از گروه وجود دارد.
  گروه غیر فعال: امکان ارسال پیام به گروه و دریافت پیام از گروه وجود ندارد. در صورت فعال شدن مجدد، گروه همچنان می تواند تبادل پیام داشته باشد.
 • ویرایش گروه
  ویرایش اطلاعات گروه مثل نام گروه و عکس پروفایل و ... با استفاده از این ابزار انجام می شود.
 • ایجاد گروه
  با استفاده از این ابزار می توان یک گروه جدید ایجاد کرد.
 • اعطا مجوز ابزارها
  به کمک این ابزار می توان به یک گروه خاص، مجوز اجرای یک یا چند ابزار را داد.
 • لغو مجوز ابزارها
  با استفاده از این ابزار می توان مجوز ابزارهای اعطا شده به یک گروه خاص را لغو کرد.
 • اعطا مجوز
  پیام رسان نجوا مدیریت کامل و جامعی را برای ارسال و دریافت پیام در گروه ها فراهم کرده است. انواع مجوزهایی که می توان به گروه اعطا کرد را در زیر توضیح می دهیم:
  • دریافت پیام از گروه
   مجوز «دریافت پیام از گروه»، به یک کاربر اعطا می شود. بعد از اعطای این مجوز، کاربر مورد نظر، تمامی پیام هایی که به این گروه ارسال می شود را می تواند ببیند.
   نکته: کاربری که مجوز «ارسال پیام به گروه» را در ارتباط با یک گروه خاص دارد به این معنا نیست که می تواند پیام های گروه را نیز دریافت کند. برای دریافت پیام ها، باید مجوز « دریافت پیام از گروه » نیز به کاربر اعطا شود.
  • ارسال پیام به گروه
   مجوز «ارسال پیام به گروه»، به یک کاربر اعطا می شود. پس از اعزا این مجوز کاربر مورد نظر می تواند به گروه، پیام ارسال کند.
  • مسدود کردن گروه
   اگر کاربری در ارتباط با گروه خاصی دارای مجوز «مسدود کردk گروه» باشد، می تواند گروه را مسدود (block) کند. در صورت مسدود کردن یک گروه، کاربر نمی تواند به آن گروه پیامی ارسال کند و یا پیامی از آن دریافت کند.
  • عضویت کاربر
   با استفاده از این مجوز کاربری عضو گروه می شود.
   نکته: مجوز «عضویت کاربر» باعث نمی شود که کاربر امکان ارسال پیام به گروه و یا دریافت پیام از آن را داشته باشد. برای دریافت و ارسال پیام در گروه توسط کاربر باید از مجوزهای « دریافت پیام از گروه » و « ارسال پیام به گروه » استفاده کرد.
  • عضویت گروهی
   این مجوز باعث می شود که اعضا یک گروه، عضو گروه دیگری شوند. البته با استفاده از مجوز «عضویت کاربر» می توان تک تک اعضا یک گروه را عضو گروه دیگری کرد ولی با استفاده از مجوز «عضویت گروهی»، فرایند عضویت سریعتر خواهد شد.
  • دریافت پیام گروهی از گروه x
   این مجوز به یک گروه اعطا می شود. با استفاده از این مجوز، اعضا یک گروه امکان دریافت پیام از گروه دیگری را می توانند داشته باشند. به طور کلی مجوز های گروهی برای سرعت بخشیدن به فرایند اعطا مجوز هستند.
  • ارسال پیام گروهی به گروه x
   با استفاده از این مجوز، کاربرانی که عضو یک گروه هستند، می توانند پیام های ارسال شده به گروه خاصی را دریافت کنند.
  • ارتباط مستقیم کاربری اعضا گروه با اعضا گروه x
   با استفاده از این مجوز، اعضا یک گروه نسبت به گروه دیگری دارای مجوز «ارتباط مستقیم کاربری» خواهند شد.
   تعریف ارتباط مستقیم کاربری: زمانیکه ارتباط مستقیم کاربری، از کاربر x به کابر y وجود داشته باشد به این معنی است که کاربر x می تواند به کاربر y پیام رسال کند. برای اینکه ارتباط دو طرفه بین دو کاربر وجود داشته باشد، لازم است که به هر دو کابر مجوز «ارتباط مستقیم کاربری» اعطا شود.
  • ارتباط مستقیم کاربری کاربرx با اعضا گروه
   با استفاده از این مجوز کاربرx نسبت به اعضا گروهی، دارای مجوز « ارتباط مستقیم کاربری» خواهد شد.
  • ارتباط مستقیم کاربری اعضا گروه با کاربر x
   با استفاده از این مجوز اعضا گروه نسبت به کابر x دارای مجوز « ارتباط مستقیم کاربری» خواهند شد.

  دقت داشته باشد که مجوز های گروهی برای سرعت بخشیدن و آسان تر کردن فرایند مجوزدهی هستند.
 • لغو مجوز
  مجوزهای ارسال و دریافت پیام اعطا شده به گروه را می توان با استفاده از این ابزار لغو کرد.
مدیریت گروه ها
مدیریت مجوز ابزارها
با استفاده از این ابزار می توان مجوز اجرای ابزارهای موجود در سازمان را مدیریت کرد. در نجوا انواع اعطا مجوز ابزار به شرح زیر است:
 • اعطای مجوز کلی
  با استفاده از این مجوز می توان مجوز اجرای یک ابزار را به تمام کاربران نجوا در سازمان داد.
 • اعطای مجوز کلی مرتبط به کاربر
  با استفاده از این مجوز می توان مجوز اجرای یک ابزار را به تمام کاربران نجوا در گفتگوی مربوط به «کاربر مرتبط» اعطا کرد.
 • اعطای مجوز کلی مرتبط به گروه
  با استفاده از این مجوز می توان مجوز اجرای یک ابزار را به تمام کاربران نجوا در گفتگوی مربوط به «گروه مرتبط» اعطا کرد.
 • اعطای مجوز به کاربر
  با استفاده از این مجوز می توان مجوز اجرای یک ابزار را به یک کاربر اعطا کرد.
 • اعطای مجوز به کابر و مرتبط به کاربر
  : با استفاده از این مجوز می توان مجوز اجرای یک ابزار را به یک کاربر در گفتگوی مربوط به «کاربر مرتبط» اعطا کرد.
 • اعطای مجوز به کاربر و مرتبط به گروه
  با استفاده از این مجوز می توان مجوز اجرای یک ابزار را به یک کاربر در گفتگوی مربوط به «گروه مرتبط» اعطا کرد.
 • اعطای مجوز به گروه
  با استفاده از این مجوز می توان مجوز اجرای یک ابزار را به یک اعضا یک گروه اعطا کرد.
 • اعطای مجوز به گروه و مرتبط با کاربر
  با استفاده از این مجوز می توان مجوز اجرای یک ابزار را به اعضا یک گروه در گفتگوی مربوط به «کاربر مرتبط» اعطا کرد.
 • اعطای مجوز به گروه و مرتبط به گروه
  : با استفاده از این مجوز می توان مجوز اجرای یک ابزار را به اعضا یک گروه در گفتگوی مربوط به «کاربر گروه» اعطا کرد.

دقت: برای اجرای ابزار های مرتبط باید گفتگوی مربوط به «کاربر و گروه» مرتبط را کلیک کرد و از منوی «بیشتر» ابزار را اجرا کرد.
مدیریت مجوز ابزارها
مدیریت اطلاعات کاربری
با استفاده از این ابزار، مدیر سیستم مشخص می کند که آیا کاربران اجازه تغییرعکس پروفایل، نام کاربری، نام ونام خانوادگی دارند یا خیر.
مدیریت اطلاعات کاربری
استخراج کاربران
با استفاده از این ابزار، مدیر سیستم می تواند اطلاعات فردی تمام کاربران سازمان را در قالب یک فایل اکسل به پایگاه داده نجوا انتقال دهد.
انتخاب نوع پایگاه داده
اصال به پایگاه داده
با استفاده از کوئری، کاربران استخراج می شود.
افزودن کاربران سازمان
با استفاده از این ابزار مدیر سیستم می تواند نام کاربری و مشخصات فردی اعضا سازمان را از پایگاه داده خود (MySQL, SQL Server) استخراج کنند و پایگاه داده نجوا انتقال دهند.
افزودن کاربران
مدیریت فرم های جمع آوری اطلاعات
در مدارس، دانشگاه ها و سازمان ها معمولا نیاز است که اطلاعاتی(عکس صفحات شناسنامه، تصویر مدارک تحصیلی کارمندان و ...) از کاربران سازمان جمع آوری شود. با استفاده از ابزار «مدیریت فرم های جمع آوری اطلاعات» می توان فرم های جمع آوری اطلاعات را به راحتی ایجاد کرد و به سایر اعضا سازمان ارسال کرد. این ابزار علاوه بر تولید فرم، امکانات لازم برای مدیریت کامل و جامع فرم های جمع آوری اطلاعات و دریافت نتایج شان را در اختیار مدیر سیستم و کسانی که مجوز اجرای این ابزار را دارند، قرار می دهد.
مدیریت فرم های جمع آوری اطلاعات
مدیریت فرم های نظر سنجی
در مدارس، دانشگاه ها و سازمان ها هر سال نظر سنجی درباره موضوعات مختلفی صورت می پذیرد، پیام رسان نجوا با استفاده از ابزار «مدیریت فرم های نظر سنجی» این امکان را برای سازمان فراهم میکند تا مدیران و یا هر فرد دیگری بتواند یک فرم نظر سنجی را بسیار سریع و راحت ایجاد کند و برای سایر کاربران ارسال کند. با استفاده از همین ابزار نیز می توان نتایج مربوط به نظر سنجی را نیز پیگیری کرد.
مدیریت فرم های نظر سنجی

ابزارهای عمومی

ایجاد گروه عمومی و خصوصی
با استفاده از ابزار «ایجاد گروه عمومی و خصوصی» می توان گروه یا کانال ایجاد کرد. پس از اجرای ابزار «ایجاد گروه عمومی و خصوصی» صفحه ای را مشاهده می کنید که در آن باید ویژگی های گروه را مشخص نمایید.
ویزگی های مهم را در زیر توضیح می دهیم.
 • نام گروه
  در این قسمت باید نام گروه را وارد کنید.
 • نوع گروه
  گروه می تواند خصوصی یا عمومی باشد. تفاوت گروه خصوصی و عمومی در این است که برای عضویت در گروه خصوصی کاربران باید تقاضای عضویت در گروه را ثبت کنند و در صورت موافقت یکی از مدیران گروه، عضویت آن ها پذیرفته می شود. عضویت در گروه های عمومی در صورت تمایل کاربران صورت می گیرد و نیازی به تاییدیه از جانب مدیران گروه نیست.
 • همه کاربران مدیر باشند
  در صورت انتخاب این گزینه تمامی کاربرانی که عضو گروه می شوند، مدیر هستند و دارای اختیارت مدیر گروه هستند.
 • همه کاربران مجوز ارسال پیام دارند
  با انتخاب این گزینه، تمام کاربران عضو گروه اجازه دارند که به گروه پیام ارسال کنند.
بعد از وارد کردن اطلاعات فوق و فشردن دکمه «ثبت» گروه ایجاد می شود و گفتگوی مربوط به آن را در لیست گفتگوهای خود می بینیم. سپس گفتگو گروه ایجاد شده را انتخاب کنید، دکمه «بیشتر» را فشار دهید، سپس لیستی از ابزارها را مشاهده می کنید. این ابزارها همان طور که از نام هر کدام مشخص است، خدماتی در ارتباط با این گروه را به شما ارائه می دهند. البته فقط مدیران گروه به تمامی این ابزارها دستری دارند و اعضا معمولی فقط به تعداد محدودی ار آن ها دسترسی دارند.
ایجاد گروه عمومی و خصوصی
جستجوی گروه ها
با استفاده از «جستجوی گروه ها» می توان برای عضویت در گروه ها اقدام کرد. وقتی این ابزار را اجرا کردید، اسم گروه مورد نظرتان را جستجو کنید، لیستی از گروه هایی که نام مشابه با کلید جستجو داشتند به شما نشان داده می شود. از لیست نتایج جستجو، گروه مورد نظر را انتخاب کنید و دکمه «عضویت در گروه» را بزنید. اگر گروه انتخاب شده یک گروه عمومی باشد، شما اکنون عضو گروه هستید و می توانید گروه مورد نظر را در لیست گفتگو های خود مشاهده کنید. اگر گروه خصوصی باشد، تقاضای عضویت شما برای مدیران گروه ارسال شده و در صورت تایید یکی از مدیران، شما عضو گروه خواهید شد.
جستجوی گروه
تغییر کلمه عبور
این ابزار به کاربران کمک می کند تا کلمه عبور به نجوا را تغییر دهند، البته بهتر است که کاربران پس از اولین ورود به نجوا، نسبت به تغییر رمز عبور اقدام کنند.
تغییر کلمه عبور
تغییر عکس پروفایل
با استفاده از این ابزار، کاربران می توانند عکس پروفایل خود را تغییر دهند. البته در صورتی که سیاست سازمان بر مبنای عدم تغییر عکس پروفایل توسط کاربران باشد، مدیر سیستم می تواند مجوز اجرای این ابزار را توسط کابران لغو کند.
تغییر عکس پروفایل
ویرایش اطلاعات
این ابزار امکان تغییر اطلاعات کاربری(نام کاربری، نام و ... ) را برای تمام کاربران نجوا در سازمان فراهم می کند. در صورتی که سازمان تمایلی به تغییر مشخصات کاربرات توسط خودشان نداشته باشد، مدیر سیستم می تواند مجوز اجرای این ابزار توسط همه کاربران و یا کاربران خاصی را لغو کند.
ویرایش اطلاعات
ارتباط با دوستان
با استفاده از ابزار «ارتباط با دوستان» می توانید با کاربر خاصی یک گفتگو را شروع کنید. وقتی این ابزار را اجرا می کنید شماره ای تحت عنوان «کد اتصال شما» در اختیار شما قرار می گیرد. «کد اتصال شما» را در اختیار کاربری قرار دهید که می خواهید گفتگو را با او شروع کنید، سپس او این کد را از طریق اجرای ابزار «ارتباط با دوستان» وارد کند. در آخر کلید «برقرای ارتباط» را بزنید. اکنون کاربر مورد نظر در لیست گفتگو های شما قرارا دارد.
نکته: فقط یکی از دو طرف لازم است که «کد اتصال شما» را وارد کند.
نکته: برای شروع گفتگو از این طریق نیازی نیست که هر بار «کد اتصال شما» را وارد کنید، در واقع پس از اولین گفتگو با یک کاربر خاص، همیشه در لیست گفتگو های شما وجود دارد و برای هر دو طرف امکان شروع یگ گفتگو وجود دارد.
ارتباط با دوستان
افزودن کاربر
با توجه به اینکه نجوا یک پیام رسان سازمانی است، سیاست عمده آن بر این است که کاربران توسط مدیر سیستم ایجاد شده تا مشکلی در احراز هویت کاربران وجود نداشته باشد. با این وجود در صورتی که مدیران سیستم تمایل داشته باشند، ابزاری وجود دارد که کاربران دیگر نیز بتوانند کاربری را ایجاد و به نجوا اضافه کنند. کابران باید مجوز اجرای ابزار « افزودن کاربر» را داشته باشند تا بتوانند کاربری را ایجاد کنند، البته مجوز اجرای این ابزار توسط مدیر سیستم اعطا می شود، پس می توان گفت حتی در این حالت از ایجاد کاربر همچنان نظارت سازمان وجود دارد.
افزودن کاربر

ابزارهای دانشگاه

مدیریت دانشگاه
ابزاری برای ایجاد کاربران دانشگاه در نجوا و اعطای مجوز های مورد نیاز است.
ایجاد گروه درسی
استادان با استفاده از این ابزار می توانند به ازای درس هایی که ارائه می دهند، گروه ایجاد کنند و دانشجویان مرتبط با درس در هنگام ایجاد گروه بطور اتوماتیک به گروه اضافه می شوند. با استفاده از ابزار «ایجاد گروه عمومی و خصوصی» نیز می توان گروه درسی ایجاد کرد و لی این تفاوت وجود دارد که استاد پس از ایجاد گروه باید به دانشجویان اطلاع رسانی کند و دانشجویان خودشان برای عضویت اقدام کنند. ابزار «ایجاد گروه درسی» نیاز به اطلاع رسانی توسط استاد و اقدام به عضویت توسط کاربر را حذف کرده و تمام این فعالیت ها را انجام می دهد، بنابراین نگرانی برای تاخیر در اطلاع رسانی به دانشجویان وجود ندارد.
ایجاد گروه همکاران
اساتید و کارمندان دانشگاه می توانند با استفاده از این ابزار گروه یا کانال ایجاد کنند. فقط کارمندان و استادان دانشگاه بطور پیش فرض مجوز اجرای این ابزار را دارند، البته در صورت نیاز مدیر سیستم می تواند مجوز اجرای این ابزار را به هر کاربری اعطا کند.
ابزار«انتصاب مدیر گروه و آموزش» و « ایجاد گروه رشته ای»
در دانشگاه از جمله افرادی که نیاز به تبادل نظر و پیام با دانشجویان دارند، مدیران گروه و مدیران آموزش هستند. با استفاده از ابزار «انتصاب مدیر گروه و آموزش» می توان مشخص کرد که مدیران گروه و آموزش برای رشته های موجود در دانشگاه چه کسانی هستند و سپس مجوز اجرای ابزار «ایجاد گروه رشته ای» به آن ها اعطا می شود. مدیران گروه و آموزش با استفاده از این ابزار می توانند برای هر رشته ای که به آن ها انتصاب داده شده و یا حتی برای ورودی سال یا مقطع خاص، یک گروه ایجاد کنند. پس از ایجاد گروه توسط مدیر گروه یا مدیر آموزش، دانشجویان مرنبط به آن رشته به طور اتوماتیک به گروه اضافه می شوند و نیازی به اطلاع رسانی مدیران و عضو شدن توسط دانشجویان نیست.
مدیریت کاربران اداری
این ابزار، مدیریت کاربران اداری را بر عهده دارد.
مدیریت گروه های خبری دانشگاه
گروه های خبری دانشگاه شامل گروه های اخبار دانشگاه، استادان، دانشجویان و اداری است. با استفاده از ابزار «مدیریت گروه های خبری دانشگاه»، می توان مشخص کرد که چه کسانی مجوز ارسال پیام به این گروه ها را داشته باشند.