راهکارهای نجوا در مدارس

schools
راه کار نجوا برای کاهش هزینه های مدرسه چیست؟
 • هزینه ی پیامک
  مدرسه هر سال برای اطلاع رسانی به دانش آموزان، معلمان و اولیا از پیامک استفاده می کند، استفاده از پیامک معایب زیر را دارد:
  • هر پیامک هزینه دارد.
  • هر پیامک شامل تعداد محدودی کاراکتر(حرف) است، بنابراین اکثر اوقات یک اطلاعیه یا پیام از سمت مدرسه شامل چند پیامک می شود که این موضوع خود نیز باعث افزایش هزینه می شود.
  • با توجه به غیر فعال نمودن پیامک های تبلیغاتی توسط دانش آموزان، معلمان و اولیا بسیاری از افراد پیام هایی از این نوع را هرگز دریافت نمی کنند.
  معایب فوق باعث می شوند که استفاده از پیامک برای مدرسه هزینه بر و محدود کننده باشد. با استفاده از پیام رسان نجوا، مدرسه می تواند سالانه هر تعداد پیام با تعداد نا محدودی از کاراکتر(حرف ) ارسال کند و حتی امکان ارسال پیام هایی از نوع ویدئو، تصویر و فایل صوتی وجود دارد.
 • هزینه ی کاغذ
  یکی از هزینه های رایج در مدرسه ها، هزینه ی کاغد است که معمولا صرف موارد زیر می شود:
  • اطلاعیه ها که در تابلو اعلانات مدرسه قرار می گیرد.
  • نمونه سوالات و جزوه های درسی که به دانش آموزان داده می شود.
  • کارت دعوت جلسات اولیا و مربیان
  تمام موارد فوق می تواند در قالب فایل آماده شود و سپس از طریق نجوا به دانش آموزان و والدینشان ارسال گردد. علاوه بر کاهش هزینه ها، استفاده از نجوا در موارد فوف مزایای دیگری نیز دارد که به شرح زیر هستند:
 • اطلاعیه ها که در تابلو اعلانات مدرسه قرار می گیرد.
  زمانیکه اطلاعیه ها از طریق نجوا برای دانش آموزان ارسال می گردد، هیچ نگرانی درباره ی تاخیر در اطلاع رسانی وجود ندارد. در صورتیکه وقتی اطلاعیه به صورت کاغذ در برد مدرسه قرار می گیرد، نمی توان مطمئن بود که تمام دانش آموزان در یک زمان مشخی آن را ببینند.
 • نمونه سوالات و جزوه های درسی که به دانش آموزان داده می شود.
  ارسال نمونه سوالات و جزوه های درسی از طریق نجوا این مزیت را دارد که هیچ گاه مفقود نمی شوند و همیشه در پایگاه داده نجوا برای دانلود مجدد دانش آموزان موجود است.
 • کارت دعوت جلسات اولیا و مربیان
  معمولا کاریت دعوت جلسه اولیا و مربیان توسط دانش آموزان به والدینشان ارسال می شود که ممکن است به هر دلیلی به دست والدین نرسد. اگر کارت دعوت به جلسه اولیا و مربیان از طریق نجوا برای والدین ارسال شود ، هیچ نگرانی درباره عدم تحویل توسط اولیا نیست.
راهکار نجوا برای مدیریت حضور و غیاب دانش آموزان چیست ؟
ابزار «حضور و غیاب» به مدرسه ها این امکان را می دهد که معلم هر درس حضور و غیاب دانش آموزان را ثبت کنند و همزمان با آن به والدین اطلاع رسانی شود. در صورت عدم حضور دانش آموز در هر جلسه درسی، والدین به سرعت از عدم حضور فرزندشان با خبر می شوند.
برای اطلاعات بیشتر درباره ابزارها اینجا را کلیک کنید.
چگونه نجوا باعث آگاهی بیشتر و سریعتر والدین از روند و پیشرفت تحصیلی فرزندانشان می شود؟
 • دسترسی والدین به نتایج آزمونها و نمرات آنها
  با استفاده از پیام رسان نجوا، معلمان می توانند تاریخ امتحانات مربوط به هر درس و نمراتشان را به والدین اطلاع رسانی کنند.
 • اطلاع رسانی درباره تکالیف روزانه
  با استفاده از پیام رسان نجوا، والدین می توانند از تکالیف روزانه فرزندانشان مطلع شوند.
پیام رسان نجوا می تواند با اطلاع رسانی سریع به والدین باعث شود تا آنها نظارت کامل و به موقعی نسبت به وضعیت فرزندانشان در مدرسه داشته باشند.
یکی از معایب پیام رسان های موجود برای استفاده در مدرسه ها، عدم مدیریت و نظارت بر کاربران است، آیا پیام رسان نجوا، راه کاری برای حل این مشکل دارد؟
یکی از مشکلات پیام رسان های موجود برای استفاده در مدرسه ها و دیگر سازمان ها، عدم مدیریت و نظارت بر کاربران است. پیام رسان نجوا با توجه به نوع خود که سازمانی است، سعی کرده که این مشکل را به بهترین شکل حل کند. یکی از مزایای نجوا، مدیریت جامع و کامل کاربران سازمان است. در پیام رسان نجوا، فقط کاربرانی که نام کاربری شان توسط مدرسه تایید شده باشد، امکان ورود به پیام رسان نجوا در سازمان را دارند، بنابراین نجوا از ورود افراد احراز هویت نشده جلوگیری می کند.
در پیام رسان نجوا ،مجموعه ابزاری به نام «مدیریت کاربران» طراحی شده است که خدمات زیر را به مدیران در مدرسه ارائه می دهد:
 • ایجاد کاربر
  با استفاده از این ابزار، مدیر می تواند یک کاربر جدید ایجاد کند، بطوریکه این کاربر اجازه ورورد به نجوا را دارد.
 • ویرایش کاربر
  این ابزار امکان ویرایش اطلاعات کاربری مثل نام، نام خانوادگی و نام کاربری را برای مدیر فراهم می کند.
 • تغییر وضعیت کاربر
  کاربر دارای دو وضعیت فعال و غیر فعال است. در صورت فعال بودن، کاربر امکان ورود به نجوا، ارسال و دریافت پیام را دارد و در صورت غیر فعال بودن، به عنوان یک کاربر احراز هویت نشده است. وقتی کاربری ایجاد می شود، به صورت پیش فرض دارای وضعیت فعال است.
 • تغییر کلمه عبور
  با استفاده از این ابزار، مدیر می تواند کلمه عبور کاربر به نجوا را تغییر دهد
 • تنظیمات ارسال پیام
  تنظیمات ارسال پیام شامل موارد زیر است:
  • اندازه پیام
  • نوع پیام(متن، عکس، ویدئو و مستندات)
  • تعداد پیام
  پیام رسان نجوا این امکان را به مدیران می دهد که تنظیمات فوق را برای هر کاربر مشخص کنند. بطور مثال می توانند مشخص کنند که کاربری فقط امکان ارسال پیام از نوع متنی را داشته باشد.
 • اعطا مجوز
  با استفاده از این ابزار می توان مجوز ارسال و دریافت پیام، به یک کاربر اعطا کرد. در نجوا مدیر می تواند تععین کندکه کاربر مجوز ارسال و دریافت پیام به چه کاربران و گروه هایی را داشته باشد.
 • لغو مجوز
  این ابزار لیستی از تمام مجوزهای ارسال و دریافت پیام یک کاربر را ارائه می دهد و به مدیر این امکان را می دهد که هر مجوزی را لغو کند.
 • اعطا و لغو مجوز ابزارها
  نجوا این امکان را به مدیران می دهد که مشخص کنند هر کاربر مجوز اجرای چه ابزارهایی را داشته باشد. بطور مثال ابزار«تغییر عکس کاربری» یکی از ساده ترین ابزارها موجود در نجوا است، همانطور که از اسم این ابزار مشخص است با استفاده از آن هر کاربر می تواند عکس پروفایل خود را تغییر دهد. بعضی از سازمان ها، گاهی اوقات ترجیح می دهند کاربران نتوانند عکس پروفایل را تغییر دهند و خود مدرسه یا سازمان عکس پرسنلی هر کاربر که در پایگاه داده مدرسه موجود است را به عنوان عکس پروفایل در نظر می گیرند. با استفاده از این ابزار می توان مدیریت دقیقی را بر دسترسی کاربران به ابزارها اعمال کرد.
برای اطلاعات بیشتر درباره ابزارها اینجا را کلیک کنید.
در مدرسه، هر سال نظر سنجی هایی درباره موضوعات مختلفی از دانش آموزان صورت می گیرد، پیام رسان نجوا در این زمینه چه کمکی می تواند ارائه بدهد؟
پیام رسان نجوا برای طراحی فرم های نظر سنجی دارای مجوعه ابزاری به نام «ایجاد فرم» است. با استفاده از این ابزار مدیران می توانند فرم های نظر سنجی متفاوتی را تولید کنند و آن ها را برای کاربران مقصد ارسال کنند. پس از تکمیل فرم های نظر سنجی توسط کاربران، نیز این امکان وجود دارد که نتایج آن در قالب فایل و یا لیستی از داده ها به مدیران نمایش داده شود. مجموعه ابزار «ایجاد فرم نظر سنجی» بسته ی کاملی برای ایجاد و مدیریت فرم های نظر سنجی است.
برای اطلاعات بیشتر درباره ابزارها اینجا را کلیک کنید.
گاهی اوقات لازم است که اطلاعاتی از دانش آموزان و معلمان جمع آوری شود، پیام رسان نجوا چگونه این موضوع را برای مدذرسه راحت تر می کند؟
در مدرسه ها گاهی اوقات نیاز است تا داده هایی از از دانش آموزان و معلمان دریافت شود، این داده ها می تواند عکس پرسنلی جدید، عکس صفحات شناسنامه و یا اسکنی از مدارک تحصیلی معلمان و ... باشد. پیام رسان نجوا برای جمع آوری اطلاعات از کاربران مدرسه، ابزاری را طراحی کرده است که مدیران با استفاده از آن می توانند فرم های جمع آوری اطلاعات را خیلی سریع و آسان طراحی کنند و برای کاربران مقصد ارسال نمایند. مجموعه ابزار «ایجاد فرم های جمع آوری اطلاعات» می تواند خیلی سریع و آسان، فرم هایی برای جمع آوری اطلاعات تولید کند و همچنین این مجموعه امکان مدیریت کامل و دقیق فرم های ایجاد شده را فراهم می کند.
برای اطلاعات بیشتر درباره ابزارها اینجا را کلیک کنید.