راهکارهای نجوا در دانشگاه

schools
راه کار نجوا برای کاهش هزینه های دانشگاه چیست؟
 • دانشگاه هر سال برای اطلاع رسانی به دانشجویان، اساتید، کارمندان و ... از پیامک استفاده می کند، استفاده از پیامک معایب زیر را دارد:
  • هر پیامک هزینه دارد.
  • هر پیامک شامل تعداد محدودی کاراکتر(حرف) است، بنابراین اکثر اوقات یک اطلاعیه یا پیام از سمت دانشگاه شامل چند پیامک می شود که این موضوع خود نیز باعث افزایش هزینه می شود.
  • اطلاع رسانی از طریق پیامک فقط می تواند در قالب یک پیام متنی باشد.
  • با توجه به غیر فعال نمودن پیامک های تبلیغاتی توسط دانشجویان و کارکنان دانشگاه، بسیاری از افراد پیام هایی از این نوع را هرگز دریافت نمی کنند.

 • در دانشگاه سالانه هزینه قابل توجهی صرف کاغذ می شود و اغلب برای موارد زیر استفاده می گردد:
  • اطلاعیه هایی که در بردهای دانشگاه قرار می گیرد.
  • فیش حقوقی و حکم کارکنان دانشگاه.
  • کارت ورود به جلسه امتحان برای دانشجویان. فرض کنید دانشگاه، چهار هزار دانشجو دارد و هر سال دو بار( دوترم تحصیلی ) برای دانشجویان کارت ورود به جلسه تهیه می کند. اگر قیمت متوسط چاپ هر کارت را ۲۰۰ تومان در نظر بگیریم، سالیانه برای همه دانشجویان مبلغ یک میلیون و ششصد هزار تومان صرف تولید کارت ورود به جلسه دانشجویان می شود.
  موارد ذکر شده می توانند به صورت یک فایل آماده شده و در قالب یک پیام با استفاده از پیام رسان نجوا برای دانشجویان، کارمندان و اساتید ارسال شوند. در موارد فوق علاوه بر صرفه جویی در هزینه، هیچ نگرانی در مورد تاخیر در اطلاع رسانی وجود ندارد در صورتی که اطلاعیه های کاغذی در زمان یکسان در معرض دید همه قرار قرار نمی گیرد.
پیام رسان نجوا چگونه می تواند به مدیرت دانشگاه در قسمت های اداری و آموزشی کمک کند؟
 • ریاست دانشگاه
  با استفاده از پیام رسان نجوا می توان کانالهای ارتباطی رسمی و سریعی و در عین حال منطبق بر وسایل ارتباطی روز ، بین ریاست دانشگاه و دانشجویان و یا ریاست دانشگاه و اساتید و کارکنان ایجاد کرد که مزایای مهم زیر را نیز در بر دارد :
  • حریم خصوصی افراد حفظ می شود، به طور مثال نیازی نیست که شماره موبایل و تلفن ریاست دانشگاه در اختیار همه قرار بگیرد. البته موضوع حفظ حریم خصوصی نه تنها برای ریاست بلکه برای تمام افراد رعایت می شود
  • یکی از مزایای پیام رسان نجوا، وجود کاربران احراز هویت شده است، بنابراین یک کاربر ناشناس نمی تواند وارد سیستم پیام رسان نجوا مربوط به هر سازمان شود.
 • مدیران گروه و مدیران آموزش
  در دانشگاه یکی از مدیرانی که نیاز است تا بیشترین تعامل را با دانشجویان داشته باشند، مدیران گروه و آموزش هستند. با استفاده از پیام رسان نجوا، مدیران آموزش و مدیران گروه می توانند به ازای هر رشته که به آن ها انتصاب شده است کانالی را ایجاد کنند و تمام اطلاعیه های مهم مربوط به دانشجویان آن رشته را در قالب پیام در کانال قرار دهند و یا حتی در صورت نیاز اقدام به جمع آوری اطلاعات دسته بندی شده نمایند. بطور مثال این اطلاعیه ها می تواند شامل موارد زیر باشد:
  • تاریخ انتخاب واحد ترم جدید
  • تاریخ حذف و اضافه درسی برای دانشجویان
  • اعلان های عمومی برای دانشجویان هر رشته
  • اعلان های خصوصی برای دانشجویان هر رشته بر اساس ورودی سال یا مقطع
  • اطلاعیه های آموزشی جدید مربوط به هر رشته
 • کارکنان دانشگاه
  با استفاده از پیام رسان نجوا تمامی کارکنان دانشگاه می توانند با حفظ حریم خصوصی، تعاملی سریع و آسان داشته باشند. با استفاده از پیام رسان نجوا کاربران می توانند از طریق حساب کاربری خود در دانشگاه، پیام ارسال کنند و نیازی نیست که از شماره موبایل شخصی خود برای تبادل پیام های کاری استفاده کنند. با این احتساب حتی ممکن است یک مدیر با نام های کاربری متفاوت در گروه های حائز اهمیت عضویت داشته باشد.
پیام رسان نجوا چه خدماتی را می تواند به استادان و دانشجویان ارائه دهد؟
یکی از مشکلات موجود در دانشگاه، دسترسی دانشجویان به استادان است. در اکثر دانشگاه ها، راه ارتباطی بین دانشجو و استاد از طریق شماره موبایل شخصی است که البته باعث از بین رفتن حریم خصوصی آن ها، بالاخص استادان می شود. استادان به مرور زمان به علت تماس های بسیار زیاد و ناشناس، گاهی اوقات تماس ها را بی پاسخ می گذارند که این موضوع دسترسی به استاد را برای دانشجو سخت تر می کند. با استفاده از پیام رسان نجوا می توان کانال ارتباطی رسمی و سریعی بین دانشجو و استاد ایجاد کرد و در کنار آن حریم خصوصی شان نیز رعایت شود. با ذکرچند مثال خدماتی که نجوا می تواند به استادان و دانشجویان ارائه دهد را مطرح می کنیم:
 • استادان می توانند با استفاده از نجوا برای هر درسی که تدریس می کنند یک کانال ارتباطی با دانشجویان آن درس ایجاد کنن د. استاد از طریق این کانال ارتباطی می تواند تمام اطلاعیه ها، جزوه های درسی و تمرین های آن درس را در اختیار دانشجویان قرار دهد.
 • به هر دلیلی ممکن است استادان در آخرین لحظه برایشان مشکلی پیش بیاید و نتوانند در کلاس درس حضور پیدا کنند و اغلب اوقات اطلاع رسانی به موقع به دانشجویان امکان پذیر نیست، بنابراین دانشجویان پس از حضور در دانشگاه متوجه غیبت استاد می شوند. با استفاده از پیام رسان نجوا، استاد می تواند از طریق کانال ارتباطی هر درس خیلی سریع به دانشجویان درباره عدم برگذاری کلاس درس اطلاع رسانی کند و نهایتا دانشجویان زمانی را جهت ایاب و ذهاب از دست ندهند.
 • در راه ارتباطی از طریق تلفن، به علت ازدیاد تعداد دانشجویان، استادان اغلب اوقات با شماره های نا شناس مواجه می شوند در صورتی که در پیام رسان نجوا ، تمامی کاربران احراز هویت شده، هستند و کاملا مشخص است که پیام ارسال شده از سمت کدام دانشجوی مربوط به کدام درس است.
یکی از معایب پیام رسان های موجود برای استفاده در دانشگاه ها، عدم مدیریت و نظارت بر کاربران است، آیا پیام رسان نجوا، راه کاری برای حل این مشکل دارد؟
یکی از مشکلات پیام رسان های موجود برای استفاده در دانشگاه ها و دیگر سازمان ها، عدم مدیریت و نظارت بر کاربران است. پیام رسان نجوا با توجه به نوع خود که سازمانی است، سعی کرده که این مشکل را به بهترین شکل حل کند. یکی از مزایای نجوا، مدیریت جامع و کامل کاربران سازمان است. در پیام رسان نجوا، فقط کاربرانی که نام کاربری شان توسط دانشگاه تایید شده باشد، امکان ورود به پیام رسان نجوا در سازمان را دارند، بنابراین نجوا از ورود افراد احراز هویت نشده جلوگیری می کند.
در پیام رسان نجوا ،مجموعه ابزاری به نام «مدیریت کاربران» طراحی شده است که خدمات زیر را به مدیران در دانشگاه ارائه می دهد:
 • ایجاد کاربر
  با استفاده از این ابزار، مدیر می تواند یک کاربر جدید ایجاد کند، بطوریکه این کاربر اجازه ورورد به نجوا را دارد.
 • ویرایش کاربر
  این ابزار امکان ویرایش اطلاعات کاربری مثل نام، نام خانوادگی و نام کاربری را برای مدیر فراهم می کند.
 • تغییر وضعیت کاربر
  کاربر دارای دو وضعیت فعال و غیر فعال است. در صورت فعال بودن، کاربر امکان ورود به نجوا، ارسال و دریافت پیام را دارد و در صورت غیر فعال بودن، به عنوان یک کاربر احراز هویت نشده است. وقتی کاربری ایجاد می شود، به صورت پیش فرض دارای وضعیت فعال است.
 • تغییر کلمه عبور
  با استفاده از این ابزار، مدیر می تواند کلمه عبور کاربر به نجوا را تغییر دهد
 • تنظیمات ارسال پیام
  تنظیمات ارسال پیام شامل موارد زیر است:
  • اندازه پیام
  • نوع پیام(متن، عکس، ویدئو و مستندات)
  • تعداد پیام
  پیام رسان نجوا این امکان را به مدیران می دهد که تنظیمات فوق را برای هر کاربر مشخص کنند. بطور مثال می توانند مشخص کنند که کاربری فقط امکان ارسال پیام از نوع متنی را داشته باشد.
 • اعطا مجوز
  با استفاده از این ابزار می توان مجوز ارسال و دریافت پیام، به یک کاربر اعطا کرد. در نجوا مدیر می تواند تععین کندکه کاربر مجوز ارسال و دریافت پیام به چه کاربران و گروه هایی را داشته باشد.
 • لغو مجوز
  این ابزار لیستی از تمام مجوزهای ارسال و دریافت پیام یک کاربر را ارائه می دهد و به مدیر این امکان را می دهد که هر مجوزی را لغو کند.
 • اعطا و لغو مجوز ابزارها
  نجوا این امکان را به مدیران می دهد که مشخص کنند هر کاربر مجوز اجرای چه ابزارهایی را داشته باشد. بطور مثال ابزار«تغییر عکس کاربری» یکی از ساده ترین ابزارها موجود در نجوا است، همانطور که از اسم این ابزار مشخص است با استفاده از آن هر کاربر می تواند عکس پروفایل خود را تغییر دهد. بعضی از سازمان ها، گاهی اوقات ترجیح می دهند کاربران نتوانند عکس پروفایل را تغییر دهند و خود دانشگاه یا سازمان عکس پرسنلی هر کاربر که در پایگاه داده دانشگاه موجود است را به عنوان عکس پروفایل در نظر می گیرند. با استفاده از این ابزار می توان مدیریت دقیقی را بر دسترسی کاربران به ابزارها اعمال کرد.
برای اطلاعات بیشتر درباره ابزارها اینجا را کلیک کنید.
در دانشگاه، هر سال نظر سنجی هایی درباره موضوعات مختلفی از دانشجویان و استادان صورت می گیرد، پیام رسان نجوا در این زمینه چه کمکی می تواند ارائه بدهد؟
پیام رسان نجوا برای طراحی فرم های نظر سنجی دارای مجوعه ابزاری به نام «ایجاد فرم» است. با استفاده از این ابزار مدیران می توانند فرم های نظر سنجی متفاوتی را تولید کنند و آن ها را برای کاربران مقصد ارسال کنند. پس از تکمیل فرم های نظر سنجی توسط کاربران، نیز این امکان وجود دارد که نتایج آن در قالب فایل و یا لیستی از داده ها به مدیران نمایش داده شود. مجموعه ابزار «ایجاد فرم نظر سنجی» بسته ی کاملی برای ایجاد و مدیریت فرم های نظر سنجی است.
برای اطلاعات بیشتر درباره ابزارها اینجا را کلیک کنید.
گاهی اوقات لازم است که اطلاعاتی از دانشجویان، استادان و یا کارکنان دانشگاه جمع آوری شود، پیام رسان نجوا چگونه این موضوع را برای دانشگاه راحت تر می کند؟
در دانشگاه و سازمان ها گاهی اوقات نیاز است تا داده هایی از دانشجویان، استادان و کارکنان دریافت شود، این داده ها می تواند عکس پرسنلی جدید، عکس صفحات شناسنامه و یا اسکنی از مدارک تحصیلی کارمندان دانشگاه و ... باشد. پیام رسان نجوا برای جمع آوری اطلاعات از کاربران دانشگاه، ابزاری را طراحی کرده است که مدیران با استفاده از آن می توانند فرم های جمع آوری اطلاعات را خیلی سریع و آسان طراحی کنند و برای کاربران مقصد ارسال نمایند. مجموعه ابزار «ایجاد فرم های جمع آوری اطلاعات» می تواند خیلی سریع و آسان، فرم هایی برای جمع آوری اطلاعات تولید کند و همچنین این مجموعه امکان مدیریت کامل و دقیق فرم های ایجاد شده را فراهم می کند.
برای اطلاعات بیشتر درباره ابزارها اینجا را کلیک کنید.